Dom Malarek w Zalipiu

5 grudnia 2019

„…40 lat minęło..”

W dniu 4.12.2019 roku w Domu Malarek  w Zalipiu odbył się uroczysty benefis Pani Wandy Chlastawa – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z/s w Zalipiu, która kierowała nim ponad 40 lat. Jej  działalność zawodowa i społeczna, oraz umiłowanie  lokalnej tradycji przyczyniło się do zachowania i podtrzymania dziedzictwa kulturowego  jakim jest zalipiańska sztuka ludowa. Podczas spotkania Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wieloletnią i  owocną współprace uwieńczoną licznymi sukcesami.

Wyrazy wdzięczności za starania o zapewnienie najlepszych warunków, aby Zalipie było niepowtarzalnym, w kwiaty przybranym znakiem promującym Małą i Wspólną Ojczyznę Pani Dyrektor skierowała m.in do Posła RP Wiesława Krajewskiego, przedstawicieli  lokalnych władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Olesno – Witoldem Morawcem i Starostą Powiatu Dąbrowskiego – Lesławem Wieczorkiem.

Swoje podziękowania Pani Wanda skierowała również do Dyrektorów Szkół, Ośrodków Kultury i  Bibliotek , Służb Mundurowych, Muzealników, Zalipiańskich Malarek, Sympatyków i Przyjaciół .

Liczne słowa wdzięczności,  zaproszeni goście, skierowali też do Pani Dyrektor, głównie za wieloletnie zaangażowanie, wytrwałą i rzetelną pracę na rzecz lokalnej społeczności.  Nie zabrakło  licznych gratulacji, wyrazów szacunku i uznania. Spotkanie uświetnił występ młodych artystek Dominiki Marcinkowskiej i Weroniki Gardziel , Kingi Kopyto i Wiktorii Woziwody. Na zakończenie spotkania Goście wysłuchali koncertu  Piotra Kity.

Uwieńczeniem podziękowań pod adresem Pani Wandy była uroczysta Msza Święta w jej intencji z podziękowaniem za wszelkie dobro uczynione na rzecz zalipiańskiej wspólnoty parafialnej odprawiona przez Księdza Proboszcza Stanisława Nakielskiego.