Dom Malarek w Zalipiu

20 lipca 2021

Promocja publikacji „Sercem malowane – Dom Malarek w Zalipiu”

W miniony piątek w Domu Malarek odbyła się uroczysta promocja publikacji pt. „Sercem malowane – Dom Malarek w Zalipiu, która prezentuje wieloletnią działalność naszej placówki, czyli tytułowego Domu Malarek i jej wpływu na promocję i zachowanie lokalnego dziedzictwa. Jest ona odpowiedzią na wzmożone dziś zainteresowanie rodzimymi tradycjami i kulturą, przybliża czytelnikowi bogactwo i różnorodność naszego funkcjonowania na przestrzeni lat.
Środki finansowe pozyskaliśmy głownie z projektu grantowego koordynowanego przez LGD Perły Ponidzia za pośrednictwem KGW Niwki, oraz Rady Gminy Olesno i Firmy kosmetycznej SYLVECO.
Autorem tekstu publikacji jest Pani Aneta Dymon, polonistka, autorka wielu tekstów użytkowych i literackich, sympatyczka zalipiańskiej sztuki ludowej. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu była Pani Wada Chlastawa, wieloletnia Dyrektor Domu Malarek w Zalipiu, która zna działalność placówki od tak zwanej „podszewki”.
Do książki, którą każdy uczestnik otrzymał przy wejściu dołączona była wkładka promującą Firmę SYLVECO, produkującą naturalne kosmetyki,a zwłaszcza serię Vianek, na której opakowaniach widnieją zalipiańskie motywy kwiatowe. Niejednokrotnie firma ta fundowała wspaniałe kosmetyki, które wręczaliśmy uczestnikom imprez organizowanych w Domu Malarek, podobnie było tym razem, za co oczywiście serdecznie dziękujemy.
Uświetnieniem spotkania był koncert Pana Piotra Kity, laureata programu telewizyjnego „Must be the Music”, który niejednokrotnie już u nas gościł, na scenie towarzyszył mu Pan Stanisław Migała, gitarzysta, członek zespołu „Wawele”. Na zakończenie goście mogli skosztować lokalnych specjałów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w stworzeniu tej książki, która jest wspaniałą historią nie tylko Domu Malarek, jako miejsca, ale i ludzi z nim związanych, którzy tę historię tworzyli …DZIĘKUJEMY.