Dom Malarek w Zalipiu

8 marca 2020

Dzień Kobiet 2020

7 marca w Domu Malarek odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet, był on uwieńczeniem cyklu wydarzeń pod nazwą „Kobiece pasje”. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Niemałą zasługę w uświetnieniu naszego babskiego spotkania mieli sponsorzy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

*Restauracji Imbirowej z Dąbrowy Tarnowskiej

*Cateringu „Magda” z Dąbrowy Tarnowskiej

* Pracowni cukierniczej  z Dąbrowy Tarnowskiej „Lawendowy Zapach i Anielski Smak”

*Z.P.H.U. Stanisława Chrabąszcza z Radgoszczy

* Cukiernio – piekarni SOKOŁOWSKI z Gruszowa Wielkiego

Przy wejściu wszystkie Panie otrzymały kosmetyki, podarunek od Firmy SYLVECO – Producenta kosmetyków naturalnych. W 2016 roku zalipiańskie kwiaty stały się inspiracją do stworzenia marki Vianek. Opakowania tej serii kosmetyków zdobią niepowtarzalne wzory zalipiańskie, malowane z pasji i poszanowania polskiej tradycji. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy firmie SYLVECO. 

Na scenie wystąpiła  kapela „Ciupaga” . Jest to grupa przyjaciół których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium. Zespół wielokrotnie występował na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W czerwcu 2016r. kapela wystąpiła w telewizyjnym show „Mam talent”  gdzie w finale osiągnęła ogromny sukces zajmując trzecie miejsce, zyskując przy tym sympatie całej Polski.

Uczestniczki spotkania po wysłuchaniu żywiołowego koncertu  podziwiały też wystawy obrazów miejscowych artystek amatorek oraz wystawy rękodzieła ludowego i artystycznego wykonanego w ramach realizacji projektu „Kobiece pasje”. Wszyscy uczestnicy spotkania w miłej atmosferze degustowali wspaniałe smakołyki przygotowane przez sponsorów, Panie z Domu Malarek i uczestniczki warsztatów kulinarnych.

Jest nam bardzo miło  że tak licznie Panie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Dziękujemy za mile spędzony wieczór i wspaniałą atmosferę.